مدیرعامل گروه بهسازان فردا: آماده توسعه کارخانه استارتاپ در تمام نقاط کشور هستیم

مراسم امضای تفاهم نامه  فرابوم با مجموعه باکس شریف ۳۱ شهریورماه با حضور صادق فرامرزی، مدیرعامل شرکت فرابوم، علی حکیم جوادی، مدیر عامل هلدینگ بهسازان فردا و امیرحسین شبیری، قائم مقام مدیرعامل باشگاه کسب وکارهای دانش بنیان باکس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه بهسازان فردا علی حکیم جوادی، مدیرعامل گروه بهسازان فردا به همراه  اعضاء هیئت مدیره، معاونان گروه بهسازان فردا و مدیران عامل، اعضاء هیئت مدیره و معاونان شرکت های تابعه این گروه آخرین روز تابستان را به بازدید از باشگاه کسب و کار دانش بنیان باکس اختصاص دادند.

علی حکیم جوادی، مدیرعامل گروه بهسازان فردا، یکی از ویژگی های قابل توجه باشگاه کسب و کار باکس را چابکی در تصمیم گیری و فرایند احداث  و ساخت آن برشمرد.

وی با اشاره به تعداد قابل توجه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف و سایر دانشگاه ها که به تولید ایده و راه اندازی کسب و کار در این مجموعه فعالیت دارند، افزود: ایده اولیه این کارخانه استارت آپ  از استارت آپ فکتوری استیشنر فرانسه الهام گرفته شده که در آن مقطع در کشور نمونه مشابه آن وجود نداشت.

وی گفت: به عنوان یکی از سهامداران عمده این باشگاه از همکاران و دوستان در سایر شرکت های گروه بهسازان فردا انتظار می رود که بیش از گذشته با این مرکز در تعامل و همکاری باشند و از ظرفیت های موجود جهت سرمایه گذاری بهره برداری کنند.

حکیم جوادی هدف آتی گروه بهسازان فردا را توسعه مدل مذکور با  حمایت و سرمایه گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سایر دانشگاه های کشور ترسیم کرد.

امیرحسین شبیری، قائم مقام مدیر عامل باشگاه باکس با اشاره به فرایند افتتاح این مرکز در نیمه اول سال 97 که در مدت زمانی کمتر از 6 ماه راه اندازی شد گفت: اکنون حدود 45 استارت آپ در باکس مستقر هستند که نزدیک به 10 مورد آنها به صورت فریلنس فعالیت می کنند. حوزه های فعالیت آنها بازاریابی دیجیتال، باشگاه مشتریان، فین تک، گردشگری، سلامت، کودک، آموزش، حمل و نقل عمومی و بین المللی، گردشگری پزشکی، داروخانه و غیره  است.

در پایان این بازدید نیز با حضور صادق فرامرزی، مدیرعامل شرکت فرابوم، که در حوزه نوآوری باز با سهامداری گروه بهسازان فردا، گروه سداد و گروه توسن فعالیت رسمی خود را از اوایل خرداد امسال با مأموریت ارائه سرویس های بانکداری باز و گسترش بانکداری دیجیتال آغاز کرده  است، تفاهم نامه ای میان فرابوم و باشگاه باکس امضاء شد.

صادق فرامرزی هدف از امضاء این تفاهم نامه را تسهیل مسیر طولانی و سختی که در گذشته فین تک ها و کسب و کارها برای دریافت API از بانک ها و سایر ارائه دهندگان آن مانند فعالان حوزه های بیمه و بورس طی می کردند، عنوان کرد.

وی افزود: در دنیای دیجیتال، فرایند نوآوری شامل اجزایی است که یکی از آنها مراکز نوآوری و دیگری هاب های ارائه دهنده سرویس های بانکداری باز هستند که این دو به گونه ای لازم و ملزوم یکدیگرند. تعامل میان این دو عنصر دسترسی استارتاپ ها را به طور همزمان به تعداد زیادی از ارائه دهندگان APIها ممکن می کند.

فرامرزی بیان کرد: فرابوم در راستای حمایت از استارت آپ ها آمادگی دارد تا با بیشترین ابزار و امکانات، مرکز کسب وکار دانشگاه شریف را در زمینه فین تک و فناوری های نوین یاری کند.