تاسیس اولین مرکز کسب و کار دیجیتال دانشگاهی کشور توسط فرابوم و دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه امیرکبیر و شرکت فرابوم با یکدیگر تفاهم نامه همکاری  امضاء کردند. یکی از محورهای این تفاهم نامه تأسیس اولین مرکز کسب و کار دیجیتال دانشگاهی در کشور است.

به گزارش روابط عمومی گروه بهسازان فردا، این تفاهم نامه همکاری با هدف گسترش فعالیت های شرکت فرابوم و دانشگاه امیرکبیر در زمینه های مختلف از جمله پلت فرم نوآوری باز و گسترش کسب و کار دیجیتال با حضور سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر، علی حکیم جوادی مدیرعامل هلدینگ بهسازان فردا و صادق فرامرزی مدیر عامل شرکت فرابوم امضا شد.

تاسیس اولین مرکز کسب و کار دیجیتال دانشگاهی کشور در جهت توسعه کسب و کار غیر نفتی اقتصاد و کسب و کار دیجیتال و پیشتازی در توسعه پایدار صورت گرفته است.

مرکز کسب و کار دیجیتال به صورت کلی دو رویکرد دارد یکی ایجاد کسب و کارهای دیجیتالی که در حال حاضر در کشور وجود ندارند و دیگری دیجیتال کردن کسب و کارهایی که در حال حاضر به صورت سنتی وجود دارد.

گفتنی است در مراسم امضای تفاهم نامه فرابوم و دانشگاه امیرکبیر صادق فرامرزی مدیرعامل شرکت فرابوم با بیان اینکه شرکت فرابوم با حمایت سه شرکت فناوری اطلاعات بانکی کشور (سداد بهسازان فردا- توسن) و با هدف ارتقای پلت فرم نوآوری باز در حال حاضر با 22 بانک همکاری دارد گفت : پلت فرم نوآوری باز تلاشش آن است تا فرم استانداردی به کسب و کارها و بانک ها ارائه دهد تا دو طرف ازاین موضوع سود ببرند. این موضوع رکن مهم بیزینس ها که صرفه جویی در زمان است را محقق می کند.

در این جلسه همچنین با اشاره به اینکه مفاهیم دیجیتال سال هاست درایران تدریس می شود اما به صورت نظام مند وضعیت خیلی خوبی ندارد ابراز امیدواری شد با امضای این تفاهم نامه فصل نوینی در آینده رقم بخورد.