مدیرعامل گروه بهسازان فردا: صنعت بانکداری به شدت تحت تاثیر تحول دیجیتال است

نخستین سمپوزیوم بانکداری نوین با محوریت بررسی تحول دیجیتال و روند دیجیتالی شدن بانک های ایرانی، در تاریخ یکم آبان ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه فن آوران هوشمند بهسازان فردا، علی حکیم جوادی در نخستین سمپوزیوم بانکداری نوین درباره روند دیجیتالی شدن بانک ها گفت: دیجیتالی شدن مهمترین پیشران روندهاست که بیشترین تاثیر را بر هر دو محور مشتریان و بانک ها دارد.

مدیرعامل هلدینگ بهسازان فردا افزود: اینترنت اشیاء از موضوعات مهمی است که در آینده نزدیک در صنعت بانکداری نقش مهمی خواهد داشت؛ آمارهای جهانی نشان می دهد که بانک ها در حال تحویل تمامی خدمات به فین تک ها هستند و موجی که آغاز شده قطعا در صنعت بانکداری ایران نیز تاثیراتی را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: صنعت بانکی و سرویس های مالی سومین صنعتی است که تحول دیجیتال در آن تأثیر بسزایی دارد؛ بر همین اساس دیجیتالی شدن در این زمینه اهمیت بالایی دارد. حکیم جوادی با بیان اینکه بهسازان فردا در حوزه دیجیتالی شدن تحقیقات وسیعی داشته است، اظهار داشت: گروه بهسازان فردا بیش از ۱۵۰ سند را جهت تدوین معماری بانکداری دیجیتال مطالعه و ارزیابی کرده که مورد توجه وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز قرار گرفته است.

وی افزود: ارتقاء شعب، استفاده از هوش مصنوعی در بانکداری، فراهم سازی امنی چنل، ایجاد بستر بیگ دیتا، بستر شبکه ابری، دستیارهای صوتی و ارائه خدمات بانکی از طریق شبکه های اجتماعی از نمونه های موفق برای طی شدن روند دیجیتالی شدن است.

مدیرعامل هلدینگ بهسازان فردا برخی از  موانع و چالش های اجرای تحول دیجیتال در بانک ها را چنین برشمرد: عدم سرمایه گذاری بر دانش و استعدادهای دیجیتالی، اختصاص بودجه ناکافی به اقدامات تحول دیجیتال به دلیل وجود دیدگاه هزینه ای و کوتاه مدت به آن، نگرش و چشم انداز، رهبری و نقش مدیران ارشد، فرهنگ دیجیتالی شدن، مطالعه و رصد تحولات رفتار و ترجیحات مشتری و در نهایت نقشه سفر دیجیتال مشتری.